Yatalak Hasta Bakım Evleri İstanbul

Yatalak hastaların bakımı, diğer yaşlılara göre hem daha zor hem de daha fazla dikkat gerektirir. Bu yüzden yer seçimi yaparken mutlaka en iyi hizmeti sağlayan bir kurumu tercih etmeniz gerekir. Yatalak hasta bakım evleri İstanbul konusunda seçim yaparken beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayabilecek bir huzurevi olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Yatalak Hasta Bakımevi Nasıl Olmalıdır?

tesisimiz

Günümüz yaşamının stresli olması, insanların daha erken yaşlanmasında önemli rol oynamaktadır. Bu da daha erken sürede hastalanmaya da neden olmaktadır. Yatalak hastaların bu duruma düşmelerinin tek nedeni elbette stresli yaşam değildir. Geçirdikleri travma ya da yaşadıkları herhangi normal bir hastalık bile yatalak kalmalarına neden olabilir ve maalesef İstanbul gibi büyük şehirlerde hasta yakınlarının yeteri kadar yakınlarına zaman ayırmaları mümkün olmayabiliyor. Bu nedenle yatalak hasta bakımevi tercih etmek gerekebiliyor. Peki, yatalak hasta bakımevi nasıl olmalıdır, seçim nasıl yapılmalıdır?

1- Hasta Bakım Hizmeti

Hasta bakım hizmeti, sadece yaşlı insanlar için değil yatalak hastalar için de önemli bir konudur. Eğer yeteri kadar bakım hizmeti sağlanmazsa, kendi ihtiyaçlarını karşılayabilme durumunda olmadıkları için sağlıkları daha da kötüleşebilir. Bu yüzden yatalak hasta bakımevi tercih ederken hasta bakım hizmetlerinin ne derece kaliteli olduğunu iyi araştırmak gerekir.

2- İlaç Hatırlatma ve Kullandırma

Yatalak hastalar, ilaç alma saatleri gelse bile kendi ihtiyaçlarını karşılayamadıkları için mutlaka birinin onlara yardım etmesi gerekir. Bu konuda yer seçiminde bulunurken mutlaka ilaç hatırlatma ve kullandırma hizmetlerinin olup olmadığını öğrenmeniz gerekir.

3- Hemşire Hizmeti

Aşı, serum, iğne gibi sürekli ilaç tedavisi gören yatalak hastalar için yer seçimi yaparken hemşire hizmetinin olup olmadığını öğrenmeniz de önemli bir etkendir. Eğer seçtiğiniz yerde bu tip hizmetler bulunmuyorsa kesinlikle uzak durmanız gerektiğini bilmeniz gerekir.

4- Hastane Takibi ve Refakat

Hastane takibi de yatalak hasta bakımında önemli bir ayrıntıdır. Çünkü düzenli olarak kontrolden geçmeleri gereken bu hastaların iyileşme sürecinin daha iyi düzeyde olması gerekir ve bu da tamamen hastane kontrollerinin zamanında ve düzenli olarak yapılmasını gerektirmektedir. Bir yatalak hasta bakımevi tercih ederken bu hizmetlerinin olup olmadığını mutlaka araştırmanız gerekir.

5- Güvenlikli Bir Yer Olması

Yatalak hastalarınızı teslim edeceğiniz yerin güvenlikli bir yer olması da son derece önemli konulardan biridir. Hem kendi güvenlikler hem de sağlıklarının güven içinde olabilmesi için 7/24 kapalı devre kamera sistemi ile gözetim altında tutulmaları, gerektiğinde yakınlarına bilgi verilmesi gerekiyor. Bu da yatalak hasta bakımevi seçerken dikkat edilmesi gereken önemli bir diğer ayrıntıdır.

İstanbul En İyi Yatalak Hasta Bakımevi

İstanbul’da yaşamanın artıları bir hayli fazladır. Seçim yaparken daha alternatif yerlerin bulunması, yakın konumda bir yer bulunması gibi avantajlar, her konuda olduğu gibi yatalak hasta bakımevi bulma konusunda da artı göstermektedir. Bu alanda en iyiler arasında yer alan kurumumuz ile iletişime geçerek yatalak hasta bakımevi ücretleri hakkında detaylı bilgi alabilir, güven içinde yakınlarınızı bize emanet edebilirsiniz.

Hemen Ara