Doğru Yaşlı Bakım Merkezi Nasıl Bulunur?

Yaşlı bakım merkezleri, hareket kabiliyetini yitiren, bakıma muhtaç insanların kaldıkları yaşam alanlarıdır. Yeteri kadar yakınlarınıza zaman ayıramamaktan yakınıyor ve onları ihmal ettiğinizi düşünüyorsanız, modern tasarımı, teknoloji odaklı fiziki koşullara sahip en iyi yaşlı bakım merkezlerini tercih ederek hem vicdanen rahat edebilir hem de onlara gerekli desteği en doğru şekilde sağlayabilirsiniz.

Yaşlı Bakım Merkezi Nasıl Seçilir?

Öncelikle yakınlarınızın artık yaşlandığını kabul edip onlar için iyi olabilecek en iyi yeri seçme konusunda kararlı olmanız gerekir. Yaşlı insanlar, gençler gibi ihtiyaçlarını karşılayamazlar ve bunu yaparken de mutlaka birinden destek almak zorunda kalırlar. Tabi işlerinizin yoğunluğu ya da bu konuda yeteri kadar deneyimli olmamanız, hizmet sunmanızı aksatmaya neden olabilir. Bu yüzden öncelikle iyi bir yaşlı bakım merkezi bulmanız gerekir. Bunun için aşağıdaki adımları takip ederek en doğru yaşlı bakım merkezini bulabilirsiniz.

1- Size Yakın Olması

Yaşlılarınızı emanet edeceğiniz yerin size yakın olması önemlidir. Her ne kadar tüm bakım ihtiyaçlarını personeller karşılasa da onların size her zaman ihtiyacı olur ve sizi yakınlarında görmek isteyeceklerdir. Bu nedenle seçim yaparken kolay ulaşabileceğiniz, onları sorabileceğiniz ve eksikliğinizi hissetmeyecekleri bir konumda yaşlı bakım merkezi olmasına dikkat edin.

2- Güvenilir Olması

Güvenilir olmasından kastımız sadece hizmet açısından sunulan kalite değildir. Güvenlik konusunda da donanımlı bir yer olması gerekir. Özellikle de Alzheimer bakımı gerektiren yakınlarınız için güvenilir bir yaşlı bakım merkezi bulmanız son derece önemlidir. Seçiminizi yaparken güvenlik konusunda tescillenmiş ve gözünüzün arkada kalmayacağı bir huzurevi bulmanız önemlidir.

3- Hizmetlerinin Kapsamlı Olması

Yaşlı bakımevlerinde genel olarak sunulan hizmetler bellidir. Bunlar, zaman zaman kişiye göre yeterli gelmeyebilmektedir. Bu yüzden seçeceğiniz yerin artı ne gibi hizmetlerinin oldupğunu mutlaka sormanız gerekir. Bu kapsamda bir tercih yaparsanız, yakınlarınız için daha fazla iyilik yapmış olur ve onların güvende kalmalarını sağlayabilirsiniz.

4- Sosyal Aktivitelerin Olması

Yaşlı insanlar yalnız kalmaktan pek hoşlanmazlar. Sürekli bir aktivite içinde olmak isterler. Yaşın da verdiği deneyim ile sosyal ve kültürel alanların aktif olarak olduğu yaşlı bakım merkezleri, onlar için daha iyidir. Zaman geçirebilecekleri ortamlar, arkadaşlık kurabilecekleri yeni arkadaşlıklar için oluşturulmuş yerlerin olması, hem rahat etmeleri hem de kendilerini daha iyi hissetmeleri açısından son derece önemlidir.

5- Hastalık Bakımı

Yaşlı insanlar, gençlere göre hastalıklara daha yatkın olurlar ve bunların sürekli olarak kontrol altında olmaları gerekir. Düzenli hemşire hizmeti, doktor ziyareti gibi özelliklerin sunulduğu bir yaşlı bakım merkezi, onlar için de en ideal seçeneklerden biri olacaktır. Buna ek olarak hastane randevu takibi ve eşlik etme hizmetlerinin de olması, daha sağlıklı kalmaları adına önemli etkendir.

İstanbul’da En İyi Yaşlı Bakım Merkezi

İstanbul’da çok sayıda yaşlı bakım merkezinin bulunması, seçimlerde daha dikkatli olmayı gerektirmektedir. Bu konuda beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayabilecek, hizmetleri ile hem sizi hem de yakınlarınızı memnun edebilecek kurumumuz, yılların vermiş olduğu birikim ve tecrübesi ile dilediğiniz her zaman hizmetinizdedir. Tüm İstanbul içinde hizmet veren huzurevimiz ile beklediğinizden çok daha fazlasını elde edebilirsiniz.

Çağrı merkezi iletişim bilgilerimizden kurumumuz ile iletişime geçerek hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi alabilir, yakınlarınızı güven içinde bize emanet ederek içiniz rahat ayrılabilirsiniz.

Hemen Ara