Yaşlı Bakım Merkezleri

Yaşlı bakım merkezleri arasında İstanbul’da bilinirlik kazanan kurumumuz, güvenilir ve yaşlı bakımında profesyonel ekibi ile ihtiyacınız olan her an yanınızda yer almaya devam ediyor.

İnsan hayatının en zorlu dönemlerinin başında yaşlılık dönemi gelir. Bu dönemdeki insanlar daha hassas olurlar ve daha fazla ilgi beklerler. Tabi İstanbul gibi sürekli işle meşgul olunması gereken bir yerde ikamet edenlerin yaşlı ebeveynlerine yeteri kadar zaman ayırabilmeleri mümkün değil. Bunun için özel olarak oluşturulan yaşlı bakım merkezleri, yaşlı bakımından deneyimli kadrosu ile yaşlı misafirlerine en iyi hizmeti sunarak hem memnun kalmalarını hem de sağlıklı yaşamaya devam etmelerini sağlamaktadır.

Yaşlı Bakım Merkezi Nasıl Olmalıdır?

bahçeli yaşam evi yaşlı bakımevi

Yukarıda da belirttiğimiz gibi yaşlılık dönemi, gençlik ya da çocukluk döneminden çok daha farklıdır. Bu dönemdeki insanlar, kendi ihtiyaçlarını karşılama konusudna yetersiz kalırlar, beslenmelerine dikkat edemezler, varsa Alzheimer hastalığı ya da Parkinson, özel bir bakım isterler. Yaşlı bakım merkezleri, tam da bu konuda yardımcı olan kurumlardır. Ancak seçim yaparken dikkatli olunmasında fayda vardır. Peki, yaşlı bakım merkezi nasıl olmalıdır, seçim neye göre yapılmalıdır?

1- Güvenilir Olmasına Dikkat Edilmelidir

Günümüzde huzurevleri ile ilgili haberlerde karşılaştığımız olumsuz hadiseler, bu kurumlara karşı güveni sarsıntıya uğratmaktadır. Bu nedenle ebeveyn ya da yaşlı yakınlarınız için huzurevi seçerken güvenilir bir yer olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Personeli, güvenlik ekipmanı, teknoloji odaklı çalışmaları, yaşlı bakımında güvenilir hemşire ve doktorların olduğu bir kurumun seçilmesi oldukça önemlidir.

2- Sıcak Bir Yer Olması Gerekir

Yaşlı insanlarla ilgilenen kişilerin özellikle bu konuda deneyimli olmaları ve daha da önemlisi yaşlı ilişkisinde tecrübeli olmaları gerekir. Seçtiğiniz yaşlı bakım merkezi bu konuda yeterli derecede tatminkar değilse kesinlikle uzak durmanız gerekir.

Yaşlı insanlar çok hassas olurlar ve onlarla ilgilenen kişilerin bu işi gerçekten severek yapması gerekir. Bu yüzden huzurevi seçiminde bu ayrıntıya özel bir ihtimam göstermeniz gerekir.

3- Sağlık Bakımı Yapması Gerekir

Sağlık bakımı, her yaştan insan için önemlidir ama yaşlı insanlar, kendi ihtiyaçlarını karşılamaktan aciz kaldıkları için sağlık bakımında birinin ilgilenmesi gerekir. Yaşlı bakım merkezi seçerken bu ayrıntıya özen göstererek seçim yapmanız gerekir.

Sağlık bakımı konusunda deneyimli bir kadronun olması, 7/24 hemşire hizmetinin olması, düzenli doktor ziyaretinin olması gibi özelliklerinin olup olmadığına bakarak yaşlı bakım merkezi seçilmelidir.

4- Güvenlik Sisteminin Olması Gerekir

Özellikle Alzheimer hastası yaşlı insanların daha fazla güvenli bir alana ihtiyacı olur. Unutkanlık hastalığı olarak da adlandırılan bu hastalıkta yaşlı kişiye güvenilir bir alan oluşturmak ve gözetim altında tutabilmek önemlidir.

İstanbul yaşlı bakım merkezleri, bu konuda yeteri donanıma sahip alanlar olsa da yine de seçiminizi yaparken bu ayrıntıya önem vermenizi öneririz. Çünkü Alzheimer hastası yaşlıların her an ortadan kaybolabilme riskleri vardır ve güvenlikli bir alanda kalmadıklarında sorunların yaşanması işten bile sayılmaz.

5- Uygun Fiyatlı Olması Gerekir

Yaşlı bakımı, kendi başına bir külfettir ancak doğru bir bakımevi tercih edildiğinde, maliyet konusunda da rahat edersiniz. İstanbul yaşlı bakım merkezi fiyatı, kurumun lokasyonuna, sunulan hizmetlere, aktivitelere, sağlık bakımına göre birçok kriter göz önünde bulundurularak belirlenmektedir.

Hem fiyat uygunluğu olan hem de yaşlı bakım hizmetlerinde beklentilerin ötesinde seçenekler sunan bir kurumdan destek almanız, her anlamda sizin için de yakınlarınız için de en iyisi olacaktır.

Tüm İstanbul genelinde hizmet veren huzurevimizin iletişim bilgilerinden ulaşarak hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi alabilir, güvenilir bir şekilde yakınlarınızı bize emanet edebilirsiniz. Sizin için en güvenilir, yakınlarınız için en ideali sizlere sunuyoruz.

Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Bağcılar, Esenler, Çatalca ve tüm İstanbul’a hitap eden huzurevimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Hemen Ara