İstanbul Bakımevleri

Yaşlıların kendilerini daha güvende ve huzurlu hissetmeleri için kurulan bakımevleri, günümüzün en çok aranan kurumları arasında yer almaktadır. İstanbul bakımevleri, teknolojiyi yakından takip ederek, donanımlı ve güvenilir personelleri ile yaşlı misafirlerine hizmet vermektedir.

Yaşlılar, genç nesillere göre çok daha fazla bakım ihtiyacı duyan sınıftır. Özellikle de belirli bazı hastalıkları olanların daha fazla bakıma ihtiyaçları olur. Sağlık bakımı, özel beslenme programları, Alzheimer bakımı, Parkinson bakımı gibi bazı özel bakımlar, yaşlılarda önemli konulardır. Bu yüzden İstanbul bakımevleri arasından bir kurum seçerken bu hizmetlerin olup olmadığını araştırmak ve bu hizmetler karşılığında istedikleri ücretleri değerlendirmek gerekir. İstanbul bakımevi fiyatları, sunulan hizmetler, kurumun bulunduğu ilçe ve konumu gibi birçok detaya bağlı olarak değişmektedir.

Bakımevi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

bekleme alanı huzuevi

Öncelikle yaşlı insanların bakımını üstlenen kurumun bu alanda deneyimli olması son derece önemlidir. Bu yüzden bakımevi seçiminde dikkatli olmanız gerekir. Günümüzde İstanbul başta olmak üzere özellikle büyük şehirlerde çok sayıda bakımevi bulunmaktadır. Her birinin kendine özel bakım uygulamaları ve sundukları hizmetler bulunmaktadır. Ancak iyi bir bakımevi seçmek için aşağıdaki özelliklere dikkat ederek seçim yapmanız önemlidir.

1- Güvenlik

Yaşlı bakımevlerinde en olmazsa olmaz özelliklerin başında kurumun güvenliği gelir. 7/24 kapalı devre sistemi ile korunan ve özel güvenlik hizmetlerinin sağlandığı bir yaşlı bakımevi, yakınlarınızı emanet ederken gözünüzün arkada kalmasını engeller.

2- Sağlık Bakım Hizmetleri

Sağlık bakım hizmetleri de yaşlı bakımevlerinde olması gereken önemli bir hizmettir. Hemşire bulunması, doktor ziyaretlerinin düzenli yapılması, ameliyat sonrası bakım hizmetlerinin olması gibi önemli özelliklerin bulunduğu bir yaşlı bakımevi seçmeniz daha isabetli bir seçim olacaktır.

3- Kültürel Aktiviteler

Yaşlı insanlar, gençler gibi istedikleri zaman sosyal hayatın içerisinde yer alamazlar. Bu da hem ruhsal anlamda hem de maddi anlamda rahat etmelerini sağlar. Bu yüzden özel yaşlı bakımevleri hakkında araştırma yaparken özellikle sosyal ve kültürel aktivite alanlarının olup olmadığına dikkat etmenizi öneririz.

4- Alzheimer Bakımı

Yaşlı insanlarda sık görülen Alzheimer rahatsızlığı, ciddi anlamda dikkat gerektiren bir hastalıktır. Bu yüzden yaşlı bakımevi seçiminde bu hizmetin olup olmadığına dikkat etmek gerekir. Eğer yaşlı yakınlarınızda bu hastalık varsa ve güvenilir bir kurum arıyorsanız araştırma yaparken bu hizmetin olup olmadığını mutlaka sormanız gerekir.

5- Yaşlı Bakımevi Fiyatları

Bakımevi fiyatları da araştırılması gereken önemli bir konudur. Çünkü İstanbul bakımevi fiyatları birbirinden farklıdır. Hem özellik ve hizmet açısından zengin hem de fiyat açısından uygun olan bir bakımevi seçmeniz, her anlamda daha rahat etmenizi sağlayacaktır.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Büyükçekmece merkezli olarak kurulan huzurevimiz, yaşlı bakımında profesyonel anlamda hizmet veren personellere sahip bir kurumdur. Gerek bakım konusunda, gerek hastalıklarla ilgili özel olarak ilgilenen birimlerimizin olması, gerek sosyal ve kültürel etkinlikler açısından zengin olması gibi önemli özelliklere sahip olan kurumumuz ile beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayabilirsiniz.

Hizmet alanında uzun zamanların deneyim ve tecrübesine sahip olan kurumumuz, sürekli denetlenen bir kurum olup Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın belirlediği kurallar çerçevesinde özel hizmetler sunmaktadır. Hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak ve yaşlı yakınlarınızı güven içinde bize emanet etmek için kurumumuzun çağrı merkezi iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

Güven ve huzurun tesis edildiği kurumumuz ile iletişime geçmeden karar vermeyin. Bir aile sıcaklığında huzurevi arayışı için isabetli seçimi bizimle yapacaksınız.

Hemen Ara