Alzheimer Bakım Evleri

Alzheimer bakım evleri, yaşlılık döneminde görülen hastalık karşısından yaşlı insanlara en iyi şekilde bakım programları uygulayan, sağlık hizmeti ve diğer ihtiyaç duyulan hizmetleri sunan kurumlardır. Seçim yaparken alanında deneyimli ve uzman kadroya sahip bir kurumun tercih edilmesi önemlidir. İstanbul Alzheimer bakım evleri arasında bilinirlik ve güven kazanan kurumumuzun iletişim bilgilerinden ulaşarak en iyi sonuçları elde edebilirsiniz.

Alzheimer Bakım Evi Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

huzurevi merkezi

Alzheimer bakımı, hem sabır hem de tecrübe gerektiren bir bakım türüdür. Bakımı yapacak kişi ya da kurumun öncelikle sabırlı olması en önemli detaydır. Dikkat dağıtıcı unsurların olmadığı, kafa karışıklığına neden olacak durumların olmadığı bir ortamda Alzheimer bakımının yapılması oldukça önemlidir. Bu nedenle İstanbul’da kurulan Alzheimer bakım evleri arasında seçim yaparken ihtiyaçları doğru şekilde karşılayan bir kurum olmasına dikkat edilmelidir. Peki, Alzheimer bakımevi nasıl seçilmelidir, hangi özellikler aranmalıdır?

Not: Güncel fiyat bilgisi almak için iletişime geçiniz.

1- Planlı Bir Yer Olmalıdır

Alzheimer bakım evinde planlı çalışmaların olması son derece önemlidir. Bu yüzden özenle kurum seçiminin yapılması gerekir. Örneğin bu hastalığa sahip olan insanlar, yoğun programları kaldıramazlar. Mesela banyo günü ile doktora gideceği günün aynı olması, yaşlı insanları yorar. Bu yüzden programlı çalışan bir kurum seçmeye özen gösterilmelidir.

2- Sabırlı Personellerin Olması Gerekir

Bazı Alzheimer bakımevleri, çok yoğun olduklarından işlerin gün içinde erkenden bitmesini isteyebilirler. Ancak Alzheimer bakımı gerçekten sabır gerektiren bir durumdur. Bu nedenle seçtiğiniz kurumun personellerinin bu konuda yeteri kadar sabra sahip olup olmadıklarını iyi araştırmanız gerekir.

3- Karmaşık Bir Yer Olmaması Gerekir

Alzheimer bakımında en önemli ayrıntıların başında seçilecek yerin karmaşık bir yapı olmamasına dikkat edilmelidir. Demans hastalığı, unutkanlık yaratır ve karmaşık bir yerde kalan yaşlılar, neyi nereye koyduklarını hatırlamadıklarında ya da gitmeleri gereken yerin çok karışık olması durumunda bunalmaya başlarlar ve bu da sıkılmalarına neden olur. Bu yüzden seçim yaptığınız yerin Alzheimer bakımı için uygun olmasına özen göstermelisiniz.

4- Düzenli Sağlık Taraması

Bakımevi seçerken düzenli sağlık taramasının yapıldığı bir kurum olmasına da özen gösterilmelidir. Düzenli olarak doktorun gelip hasta ziyareti yaptığı, 7/24 hemşire hizmetinin bulunduğu bir yer olması, yakınlarınızın hem sağlığı hem de güvenliği açısından önemli bir etkendir. İstanbul Alzheimer bakımevi seçiminde bu ayrıntıya dikkat ederek seçim yapmanız da isabetli sonuç almak adına önemlidir.

5- Güvenliğin Üst Düzeyde Olması

Yaşlı bakımında genel olarak olması gereken şarttır güvenilir alanların tahsis edilmesi. Fakat Alzheimer bakımevi, daha da güvenilir olması gerekir. Demans hastalığına yakalanan insanlar, gittikleri yeri unutabilirler, hatta bazen odalarında gözlerinin önünde olan bir şeyin yerini bile unutabilirler. Bu da güvenilir bir yer seçmenin son derece önemli bir nokta olduğunu göstermektedir.

İstanbul Alzheimer Bakım Fiyatı

Alzheimer bakım fiyatları da seçim yaparken dikkat edilmesi gereken önemli bir ayrıntıdır. Kurumumuz, tüm konularda olduğu gibi fiyat konusunda da misafirlerine en uygun fiyatları sunmaktadır. İstanbul Alzheimer bakım fiyatı hakkında ayrıntılı bilgi almak ve yakınlarınızı güven içinde emanet edebileceğiniz kurumumuz hakkında bilgi almak için çağrı merkezi iletişim numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Hemen Ara